Finnmarksmesterskapet i yrkesfag 2022

Finnmarksmesterskapet gikk av stabelen 24. februar og ga neste generasjon fagarbeidere muligheten til å teste sine kunnskaper, få bransjekunnskap og lære av hverandre.

Elleve fagområder til Alta for å konkurrere

Kirkenes videregående skole var stolte deltakere i Finnmarksmesterskapet i yrkesfag torsdag 24.02.22. Det var Alta videregående skole som er årets arena. Vi deltok i elleve fagområder.

Formål

Samfunnet hadde ikke gått rundt uten rørleggeren, helsefagarbeideren, snekkeren, bilmekanikeren og alle andre profesjonelle som vi møter og får hjelp av i hverdagen. Formålet er å sette lys på yrkesfagene, få fram dyktige fagarbeidere, bygge yrkesstolthet og styrke rekruttering, samt å styrke de faglige nettverkene mellom lærere, skoler og arbeidslivet

Flere konkurranser

Konkurransene gir kvalifisering til ArcticSkills og Skole-NM.

Gjengen som skal konkurrere står foran bussen som skal kjøre dem til Alta - Klikk for stort bilde
En elev forbereder seg til konkurransen. - Klikk for stort bilde
To elever forbereder seg til konkurransen. - Klikk for stort bilde
To frisørelever friserer hver sin hårdukke. - Klikk for stort bilde
Elever konkurrerer i Alta - Klikk for stort bilde
Elever konkurrerer i Alta - Klikk for stort bilde
Frisørelev friserer hårdukke. - Klikk for stort bilde
Elever konkurrerer i Alta - Klikk for stort bilde
Publikum før premieutdelinga. - Klikk for stort bilde
Scenen før premieutdelinga. - Klikk for stort bilde
Elever og lærere spiser - Klikk for stort bilde
Klikk for stort bilde
Klikk for stort bilde
Klikk for stort bilde
Klikk for stort bilde
Klikk for stort bilde

Resultater Finnmarksmesterskapet i Yrkesfag, Alta 24.02.2022 

Fag 

Gull 

Sølv 

Bronse 

Ambulansefaget 

Stine Viktoria Thomassen, Glenn Nilsen og Renate Gaski Sør-Reime (lag) 

Samisk vgs Karasjok 

 

 

Anleggsmaskinfører 

Isak Mikael Mikkelsen Triumf 

Kirkenes vgs 

Kristoffer Moe 

Kirkenes vgs 

Andreas Mietinen Reisænen, Kirkenes vgs og Magnus Hivand Thoresen, Kirkenes vgs 

Arbeidsmaskiner 

Oliver Nikolai Løvli 

Kirkenes vgs 

Arvid Myrli 

Kirkenes vgs 

 

Barne- og ungdomsarbeider 

Ada Winnberg Heitmann og Julianne Jektaengphanao Koberg (lag) 

Kirkenes vgs 

Anna Mudenia Noste og Malin Scherwell Rasmussen (lag) 

Vadsø vgs 

 

Bilskade 

Mats Kristian Tran Munkeby, Kirkenes vgs og Andrea Mila Mustikka-Dahl, Kirkenes vgs  

Emma Jomisko, Kirkenes vgs 

 

Duodji 

Konkurranse avholdes senere 

 

 

El-energi 

Otto Lande 

Kirkenes vgs 

Eirik Witte 

Alta vgs 

David Tauselv 

Nordkapp vgs 

Frisør 

Madeleine Aleksandersen 

Alta vgs 

Ida Elise Wasenius Johansen 

Kirkenes vgs 

Cassandra Elvenes Hansen, Alta vgs og Marie Elise Hæggdal Hansen Kirkenes vgs 

Helsefag 

Konkurranse avholdes senere 

 

 

Kjøretøy 

Nikita Oustinov 

Kirkenes vgs 

Mathias Rasmussen 

Kirkenes vgs 

Per- Ivar Sivertsen 

Alta vgs 

Kokk 

Stian Wahl 

Alta vgs 

Omar Al-Jarkas 

Kirkenes vgs 

Stian Erling Fagerheim Olaisen 

Vardø vgs 

Reindrift 

Sara Elise Eira, Samisk vgs Kautokeino 

Kai Emil Anti, Samisk vgs Kautokeino 

Jovnna Mihkkal Utsi, Samisk vgs Kautokeino 

Rørlegger 

Jan Eirik Barbala 

Kirkenes vgs 

Adrian Dragland 

Alta vgs 

Sigurd Olsen, Kirkenes vgs og Emil Mikalsen. Alta vgs 

Servitør 

Irish Kenth Yray Sanico 

Alta vgs 

 

 

Sveiser 

Jonas Kalliainen 

Kirkenes vgs 

Daniel Åkesson 

Alta vgs 

Arthur Berntzen, Alta vgs og Hans Arne Lamo, Kirkenes vgs 

Tømrer 

Benjamin Ekhorn 

Kirkenes vgs 

Nils Olavi Saijets  

Samisk vgs Kautokeino 

Hussam 

Alta vgs 

Til toppen