Kristina skal holde tale i København!

Vi er svært stolte over at en av våre elever skal representere Norge under Nordisk Talefest 2023!

Hadde en av de sterkeste talene.

Kristina Yanovskaya Nilsen i 1stb er en av flere tusen elever som deltok i talekonkurransen Ta ordet! tidligere dette skoleåret. Nå er hun en av ti elever fra Norge som er valgt ut til å representere Norge og Ta ordet! i Danmark i mai! Nordisk Talefest finner sted utenfor København i Danmark 11.-13. mai, og ti ungdommer fra hvert av landene Sverige, Norge og Danmark samles for å fremføre sine taler for et nordisk publikum.

Spent Kristina skal forberede seg i Bergen.

Før avreise til Danmark møtes de ti ungdommene fra Norge i Bergen i starten av neste uke for å forberede seg.

Foto. Kristina er avbildet ute om vinteren. - Klikk for stort bildeKristina er veldig spent, men gleder seg masse. Kirkenes vgs
Til toppen